Brazil győzelem a Big Tourban

A napot a nagydíjra minősítő CSIO*** Big Tour zárta 145 centiméteres magasságon. 91 lovas vállalta a megmérettetést a Magyar Lovassport Szövetség díjáért, közülük 34 teljesítette hibátlanul a 13 erőkifejtést jelentő 11 akadályt. A legtöbben az EEF összetett akadály első eleménél hibáztak.

Szoros volt a verseny az élen, a másodiktól a hatodik helyig egy másodpercen belül értek célba a lovasok.

A versenyszám brazil győzelemmel zárult, a világelitbe tartozó Marlon Modolo Zanotelli – High Hopes du Fleuve párosnak köszönhetően.

Marlon Modolo Zanotelli - High Hopes du Fleuve
Marlon Modolo Zanotelli – High Hopes du Fleuve

Második az osztrák Lena Binder és Linus 455.

Lena Binder - Linus 455
Lena Binder – Linus 455

Harmadik a Longones világranglista 85. helyezettje, a holland Jur Vrieling és Sydney Jeckson.

Jur Vrieling - Sydney Jeckson
Jur Vrieling – Sydney Jeckson

A versenyszám legeredményesebb magyar lovasa a kilencedik helyezett ifj. Szabó Gábor volt Gáncsos László lovával, Bizar VDL-lel. A 14. helyen zárt Mráz Tamás dr. Pusztai Zsuzsanna Choral Symphony nevű heréltjével.

A versenyzőkkel a Magyar Lovassport Szövetség elnöke, Szotyori Nagy Kristóf, valamint a versenybíróság elnöke, Szabó Csaba rázott kezet.

A verseny pénteken reggel 8 órától folytatódik. A nap kiemelt jelentőségű versenyszáma a 15 órakor kezdődő Nemzetek Díja versenyszám lesz. A napot a zenés-táncos Rider’s Party zárja.

A belépés minden versenynapon ingyenes.

Fotó: CSIO Budapest / Krisztina Hajdu

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.