Max Kühner sikerével indult a Longines FEI Nations Cup™ Jumping of Hungary CSIO5* Budapest verseny

Hivatalosan is kezdetét vette a Longines FEI Nations Cup™ Jumping of Hungary CSIO5* Budapest verseny. Történelmi pillanat ez, hiszen hazánk történetében először rendezhet ötcsillagos versenyt díjugratásban.

Elsőként a fiatal lovak léptek pályára az Alpenspan díjáért, aki a CSIO versenyek hű szponzora minden évben, amióta újra rendeznek CSIO-t Magyarországon. A 125-130 centiméterre kiírt hibaidős versenyszámban a 6 és 7 éves lovak álltak rajthoz. Az idősebb korosztály uralta a mezőnyt, hiszen az első öt helyen hétéves ló végzett.

A győztes páros az osztrák válogatott legjobbja, Max Kühner és saját tulajdonú lova, Elektric Blue P lettek. A német sportló származása Eldorado v.d. Zeshoek / For Pleasure.

Max Kühner - Elektric Blue P

Max Kühner – Elektric Blue P

Második helyen magyar siker született, hiszen Horváth Balázs magabiztos lovaglással szerezte meg a képzeletbeli dobogó második fokát Pataki Mihály oldenburgi kancájával, PM Quinterával.

Horváth Balázs - PM Quintera

Horváth Balázs – PM Quintera

Harmadik helyen végzett a Lettország színeiben versenyző Kristaps Neretnieks Cha-Chaval.

Kristaps Neretnieks - Cha-Cha

Kristaps Neretnieks – Cha-Cha

Negyedeik lett Rodrigo Giesteira Almeida és Lycero St. Hubert Portugáliát képviselve, ötödik pedig a legeredményesebb magyar tenyésztésű ló, a Márki Zoltán tulajdonában álló Hedda, Mráz Tamással a nyergében.
Hatodik helyen pedig a török nemzetiségű Omer Karaevli végzett Hayley-val, aki ezzel a legeredményesebb hatéves ló lett a számban.

Fotó: CSIO Budapest / Hajdu Krisztina